Prihlásiť sa
Už iba 35 € na dopravu za 1.98 €
Už iba 50 € na dopravu zadarmo

Roesler

» Viac o odrode
Roesler

Roesler je modrá odroda pochádzajúca zo šľachtiteľskej stanice v Klosteneuburgu (Rakúsko). Rodičia odrody sú Zweigeltrebe x (Seyve Villard 18-402 x Frankovka) nesprávne sa označuje povod zo šľachtenia (Blauburger x Frankovka). Odrodu vyšľachtil Dr. Gertraud Mayer, ale názov dostala po riaditeľovi šlachtiteľskej stanice v Klosteneuburgu Dr. Leonhardu Roeslerovi (1839–1910).

Odroda Rosler je pomerne nová, byla vyšľachtená v roku 1970. Rozšířenie u nás je zatiaľ veľmi malé, rovnako ako v Rakúsku kde je vysadená približne na ploche 170ha. Jedná sa o odrodu viniča pochádzajúcej z kríženia s interšpecifickým kultivarom. Vďaka nemu má niekoľko pozoruhodných vlastností. Uvádza sa mrazuvzdornosť až do -25°C. Rovnako dobre odoláva hubovým ochoreniam.

Strapec býva stredý, redší, bobulky hrozna male guľaté. Dozrieva podobne ako daľšie neskoré odrody viniča a je porovnateľná s Frankovkou alebo Svatovavrineckým.

Farba vína býva tmavo červená. Vôňa veľmi príjemná. V chuti dominujú veľmí zvláštne tóny až s tropickým nádychom. Práve pro svoju lahodnú chuť si toto víno určite obľúbi široký okruh milovníkov vína.

Eshop prevádzkuje spoločnosť Grandvino s.r.o. Tel: +421 948 244 889 Email: obchod@akevino.sk