Bortolomiol

Bortolomiol

Prvá zmienka o rodine Bortolomiol pochádza ešte z polovice 18. storočia. Už v tej dobe sa Bartlomeo Bortolomiol venoval výrobe vína. Bortolomeo strávil celý život pestovaním hrozna na svahoch Valdobbiadene a svojich potomkov učil láske k zemi a schopnosti získať z nej to najlepšie. 

Jeho posolstvo si dokonale osvojil Giuliano Bortolomiol, ktorý založil vinársku spoločnosť a zasvetil jej celý svoj život. Už ako malý išiel v šľapajách svojho otca, mal vrodené nadanie pre vinohradníctvo. V roku 1962 ako prvý vyrobil z odrody Glera suché šumivé víno - Prosecco Brut, ktoré dnes už svojou slávou dávno peekonalo hranice Talianska. Na počest Giuliano Bortolomiola nesie suché Prosecco z vinárstva Bortolomiol označení Prior. V poslednej dobe získalo významné ocenenie - Gambero Rosso (tri poháre) a 91 bodov hodnotenia od Roberta Parkera.

Dnes pokračujú v jeho práci Giulianove dcéry Maria, Elena, Elvira, Lisa a Giuliana, ktoré aj s ich matkou Ottaviou a enológem Gianfrancom Zanonom pokračujú v poslání Giuliano Bortolomiola - v produkcii špičkových vín so zachovaním silných väzieb k zemi a jej histórie.