CARPATE DIEM

CARPATE DIEM

Sme rodinné vinárstvo s produkciou 25 – 30 tis. fliaš ročne. Od januára 2021 hospodárime v systéme ekologického poľnohospodárstva. Výsledkom zavádzania systému kvality bude označenie, že naše hrozno a vína sú v BIO kvalite, deklarované znakom ekologického poľnohospodárstva EÚ.

Vlastné vinohrady s rozlohou 7 ha sa nachádzajú v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti v katastri mesta Modra a obce Šenkvice. Pestujeme odrody: Nitria, Hron, Tramín červený, Devín, Pálava, Muškát moravský, Hibernal a Veltlín zelený.

Sme jedným z prvých slovenských vinárstiev, deklarujúcich nízku hladinu histamínu, iných biogénnych amínov a SO2. Obsah histamínu má hodnotu < ako 0,00025 g/l, čo je hladina, ktorú znášajú aj ľudia s histamínovou intoleranciou.

Sme prvým slovenským vinárstvom, ktoré pomocou technológie blockchain zaznamenáva pôvod vína a celý výrobný proces. Víno vyrábame poctivo a odborne, preto neváhame informácie zaznamenať v nemeniteľnej blockchainovej databáze. Transparentné údaje a príbeh našich vín dohľadáte naskenovaním QR kódu na etikete.