Prihlásiť sa
Už iba 35 € na dopravu za 1.98 €
Už iba 50 € na dopravu zadarmo

Haider

» Viac o vinárstve
Vinárstvo Haider

Rakúske rodinné vinárstvo Haider bolo založené v roku 1870 a dnes ho vedie už štvrtá generácia, čo svedčí o kvalite a tradícii. Vína sú rozpoznateľne vďaka nezameniteľným arómam elegancii. Vinárstvo sídli v obci Illmitz, ktorá je preslávená svojimi prírodne sladkými vínami. Vďaka neďalekému Neziderskému jazeru býva hrozno pravidelne napadnuté ušľachtilou plesňou Botrytis cinerea, ktorá vysušuje bobuľky hrozna, čím koncentruje chute a vône v hrozne a zároveň dodáva vínu špecifickú chuť.

Najdôležitejšími odrodami sú Rizling vlašský, Chardonnay a Rulandské biele (Pinot Blanc).

Červené vína sú výrazne ovocné a hladké. Dozrievaním v barikových sudoch získavajú na mohutnosti a výraze. Hlavné odrody sú Zweigeltrebe, Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon a Merlot.

Sladké vína sú pre vinárstvo Haider hlavnou činnosťou. Sú elegantné, majú telo a sú harmonicky vyvážené. Sladké vína dorábaju predovšetkým z odrôd Rizling vlašský, Sauvignon, Sämling 88, Tramín červený, Chardonnay a Rizling rýnsky.

Vinárstvo pravidelne boduje so všetkými typmi vín na prestížnej svetovej výstave AWC Vienna, kde patrí medzi najúspešnejšie rakúske vinárstva.

Eshop prevádzkuje spoločnosť Grandvino s.r.o. Tel: +421 948 244 889 Email: obchod@akevino.sk