Pivnica Radošina Kazeta Tri Dunaje 2022

Kazeta Tri Dunaje 2022

Pivnica Radošina

67,20 €

Dostupnosť: ihneď

-+

Edícia 3 rôznych Dunajov - každý je z iného regiónu, iného vinohradu, všetky sú však vytvorené jedným vinárstvom, totožným spôsobom spracovania a vyzrievania. Skvelá príležitosť oddegustovať ako terroir vplýva na jednu odrodu. Veríme, že degustácia týchto 3 vín vám spríjemní chvíle strávené v spoločnosti priateľov.

DUNAJ MODRA z vinohradníckej obce Vištuk má granátovo červenú farbu s purpurovým odleskom. Vôňa je svieža s výraznými tónmi červenej a čiernej ríbezle, čučoriedky a ostružín. Vo sviežej chuti je možné cítiť výraznú ovocnosť ríbezlí a ostružín. Tanínový profil je jemný. Dochuť vína je dlhotrvajúca, kyslo čučoriedková.
Alkohol: 14,0 obj. %
Cukornatosť pri zbere: 23 °NM
Obsah kyselín: 5,4 g/l
Obsah cukru: 2,8 g/l

DUNAJ RADOŠINA z vinohradníckej obce Radošina má hlboký, takmer nepriehľadný odtieň pripomínajúci purpurovočervený atrament. V prvom nádychu ponúka vôňu ostružín a slivkového lekváru. Po chvíli sa aromatika rozvíja do ťažších vôní kakaa, vyšní v horkej čokoláde a perníkového korenia. Chuť je plná, ostružinovoslivková. Mohutný tanínový profil sa prejavuje tónmi kakaa, horkej čokolády a pražených mandlí. Dochuť je dlhotrvajúca, príjemne hrejivá.
Alkohol: 14,5 obj. %
Cukornatosť pri zbere: 25 °NM
Obsah kyselín: 5,8 g/l
Obsah cukru: 3,5 g/l

DUNAJ JASOVÁ z vinohradníckej obce Jasová má granátovo-červený farebný odtieň s purpurovým odleskom. Vôňa je intenzívna, pripomínajúca tóny červenej ríbezle, brusnice a muchovníka. Chuť je výrazne ovocná, svieža, plná ostružín, muchovníka, zemolezu a taktiež červenej ríbezle. Dochuť je dlhotrvajúca, sviežo ovocná s jemným tanínovým profilom.
Alkohol: 13,5 obj. %
Cukornatosť pri zbere: 23 °NM
Obsah kyselín: 5,1 g/l
Obsah cukru: 3,0 g/l

 • Farba: 
 • Druh vína: 
 • Obsah cukru: 
 • Objem: 
  0.750l
 • Teplota podávania: 
  16 - 18°C
 • Teplota skladovania: 
  10 - 12°C

Ďalšie vína z tohto vinárstva